Jak rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej?

Już kilka razy dostałam od Was zapytanie: jak rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej. Tak więc wychodzę naprzeciw Waszym potrzebom i opiszę jak to zrobić. 

Kąpiel wodna przydaje się przy rozpuszczaniu np. czekolady czy masła, szczególnie gdy chcemy przygotować np. polewę do ciasta. Ja zaopatrzyłam się w mały rondelek do rozpuszczania w kąpieli wodnej, który posiada takie fajne metalowe uszko, które zaczepia się na garnku, jednak wystarczy, że posiadacie dwa garnki (mniejszy i większy). 

Rozpuszczanie w kąpieli wodnej krok po kroku:
1. Do większego garnka nalej wodę i podgrzej ją na palniku.
2. Na większy garnek nałóż mniejszy (takiej wielkości, by nie wpadł do środka).
3. Sprawdź czy poziom wody jest odpowiedni (tzn. czy woda w większym garnku dotyka garnka mniejszego, najlepiej, by zakrywała go do ok. połowy wysokości)
4. Nałóż czekoladę do mniejszego garnka. 
5. Rozpuszczaj ją co jakiś czas mieszając. 

Pamiętaj - mały garnuszek musi być suchy i czysty inaczej czekolada się zważy. 
Tak rozpuszczona czekolada nadaje się np. do przygotowania domowych czekoladek, np.  lizaków

5 komentarzy:

 1. Bardzo fajny sposób. Zawsze czekoladę rozpuszczałam w mikrofalówce, a teraz myślę, że w kąpieli jest bardzo wygodny sposób. :) https://jaglusia.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nigdy nie rozpuszczam w mikrofali, lubię w kąpieli i mi się to sprawdza :) Każdy ma swój ulubiony sposób na wszystko :)

   Usuń
 2. Ja też zawsze robię tak jak ty "stara szkoła", ale znam przypadek który "rozpuścić w kąpieli wodnej" uważa za nic innego jak wrzucić czekoladę do wody. Mało tego jest to osoba która nie jest mężczyzną i na prawdę bardzo dobrze gotuje/piecze:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też rozpuszczam czekoladę jak Ty :) najlepszy sposób

  OdpowiedzUsuń
 4. SEO (Search Engine Optimization) to proces optymalizacji witryny internetowej w celu poprawy jej widoczności w wynikach wyszukiwania w przeglądarkach internetowych, takich jak Google, Bing czy Yahoo. Działa to poprzez dostosowanie różnych aspektów witryny i jej treści, aby były bardziej atrakcyjne dla algorytmów wyszukiwarek, co skutkuje wyższą pozycją w wynikach wyszukiwania. Poniżej przedstawiam krótki przewodnik po tym, jak działa SEO:

  Słowa Kluczowe: W pierwszym kroku musisz zidentyfikować odpowiednie słowa kluczowe, które są związane z tematyką Twojej witryny i są często wyszukiwane przez użytkowników. Słowa kluczowe to pojęcia, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarki, szukając informacji, produktów lub usług. Wybór właściwych słów kluczowych jest kluczowy dla skuteczności SEO.

  Optymalizacja Treści: Kolejnym krokiem jest optymalizacja treści na Twojej stronie internetowej pod kątem wybranych słów kluczowych. Obejmuje to umieszczenie słów kluczowych w tytułach, nagłówkach, treściach oraz meta opisach. Treść powinna być przydatna i wartościowa dla użytkowników, a jednocześnie dostosowana do wymagań algorytmów wyszukiwarek.

  Linkowanie Wewnętrzne i Zewnętrzne: Tworzenie odpowiednich linków wewnętrznych i zewnętrznych jest kluczowe dla SEO. Linki wewnętrzne pomagają użytkownikom nawigować po Twojej stronie, podczas gdy linki zewnętrzne od innych wiarygodnych stron internetowych dodają autorytetu Twojej witrynie. Ważne jest, aby linki były naturalne i wartościowe.

  Optymalizacja Techniczna: Optymalizacja techniczna dotyczy aspektów związanych z działaniem samej witryny. Obejmuje to zapewnienie, że strona jest responsywna (dostosowana do urządzeń mobilnych), ma krótki czas ładowania, używa właściwych nagłówków HTML i jest indeksowana poprawnie przez wyszukiwarki.

  Analiza Wyników: Regularna analiza wyników SEO jest kluczowa. Dzięki narzędziom takim jak Google Analytics czy Google Search Console, można śledzić ruch na stronie, pozycje w wynikach wyszukiwania, kliknięcia, a także zachowania użytkowników. To pozwala na dostosowywanie strategii SEO w celu osiągnięcia lepszych wyników.

  Kontynuacja Optymalizacji: SEO to proces ciągły. Algorytmy wyszukiwarek są stale aktualizowane, a konkurencja również działa nad optymalizacją swoich witryn. Dlatego ważne jest, aby być na bieżąco i dostosowywać strategię SEO w miarę potrzeb.

  Kara za Nieetyczne Praktyki: Warto zaznaczyć, że próby manipulacji algorytmami wyszukiwarek, takie jak spamowanie słowami kluczowymi, duplikowanie treści lub kupowanie linków, mogą skutkować karą w postaci utraty widoczności w wynikach wyszukiwania. Dlatego zawsze zaleca się stosowanie etycznych praktyk SEO, czyli tzw. "białych kapeluszy".

  Podsumowując, SEO działa poprzez optymalizację różnych aspektów witryny internetowej w taki sposób, aby była bardziej atrakcyjna dla wyszukiwarek internetowych i użytkowników. Poprawa pozycji w wynikach wyszukiwania może przekładać się na większy ruch na stronie, co może prowadzić do zwiększenia widoczności marki i osiągnięcia celów biznesowych. Polecam https://dobresklepy-seo.blogspot.com/2023/09/jak-zdobywac-linki-do-swojej-strony-www.html

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM