Jak rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej?

Już kilka razy dostałam od Was zapytanie: jak rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej. Tak więc wychodzę naprzeciw Waszym potrzebom i opiszę jak to zrobić. 

Kąpiel wodna przydaje się przy rozpuszczaniu np. czekolady czy masła, szczególnie gdy chcemy przygotować np. polewę do ciasta. Ja zaopatrzyłam się w mały rondelek do rozpuszczania w kąpieli wodnej, który posiada takie fajne metalowe uszko, które zaczepia się na garnku, jednak wystarczy, że posiadacie dwa garnki (mniejszy i większy). 

Rozpuszczanie w kąpieli wodnej krok po kroku:
1. Do większego garnka nalej wodę i podgrzej ją na palniku.
2. Na większy garnek nałóż mniejszy (takiej wielkości, by nie wpadł do środka).
3. Sprawdź czy poziom wody jest odpowiedni (tzn. czy woda w większym garnku dotyka garnka mniejszego, najlepiej, by zakrywała go do ok. połowy wysokości)
4. Nałóż czekoladę do mniejszego garnka. 
5. Rozpuszczaj ją co jakiś czas mieszając. 

Pamiętaj - mały garnuszek musi być suchy i czysty inaczej czekolada się zważy. 
Tak rozpuszczona czekolada nadaje się np. do przygotowania domowych czekoladek, np.  lizaków

4 komentarze:

 1. Bardzo fajny sposób. Zawsze czekoladę rozpuszczałam w mikrofalówce, a teraz myślę, że w kąpieli jest bardzo wygodny sposób. :) https://jaglusia.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nigdy nie rozpuszczam w mikrofali, lubię w kąpieli i mi się to sprawdza :) Każdy ma swój ulubiony sposób na wszystko :)

   Usuń
 2. Ja też zawsze robię tak jak ty "stara szkoła", ale znam przypadek który "rozpuścić w kąpieli wodnej" uważa za nic innego jak wrzucić czekoladę do wody. Mało tego jest to osoba która nie jest mężczyzną i na prawdę bardzo dobrze gotuje/piecze:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też rozpuszczam czekoladę jak Ty :) najlepszy sposób

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM