Ekstrakt waniliowyGenialny! Od kiedy raz go zrobiłam to się zakochałam. Używam go praktycznie do wszystkich wypieków. Świetnie zastępują także cukier waniliowy, który oczywiście też możecie wykonać sami. Jest bardzo ekonomiczny - starcza na bardzo długo. Laski wanilii polecam kupić przez Internet - jednak przed zakupem sprawdźcie jakiej są długości, gdyż można kupić 10 centymetrowe, a także nawet 20 centymetrowe. Jeśli kupicie mniejsze to z pewnością musicie użyć ich więcej. Jeśli natomiast będą długie i mięsiste to wystarczy mniej.   

Składniki:
  • 500ml wódki (dobrej)
  • 6-8 sztuk lasek wanilii*
Wykonanie:
Laski wanilii nakroić wzdłuż nożem (nie przekrajać na pół)  i włożyć do butelki. Zalać wódką. 
Po minimum 2 tygodniach ekstrakt nabiera mocy i można zacząć go powoli używać, jednak dopiero po ok. 2 miesiącach osiąga pełną moc. 
Im ciemniejszy ekstrakt, tym lepsze laski udało Wam się kupić. 
Gdy wykorzystacie cały ekstrakt możecie dolać do lasek jeszcze 250ml wódki i ponownie poczekać, aż zamienią się w ekstrakt. 

*Laski wanilii polecam kupić przez Internet - jednak przed zakupem sprawdźcie jakiej są długości, gdyż można kupić 10 centymetrowe, a także nawet 20 centymetrowe. Jeśli kupicie mniejsze to z pewnością musicie użyć ich więcej. Jeśli natomiast będą długie i mięsiste to wystarczy mniej.   0 komentarze:

INSTAGRAM